^ Do góry
facebook

Sekrety Nauki - Projekt 9.1.2

45-315 Opole, ul. Głogowska 27, e-mail: sn@rzpwe.opolskie.pl, tel. 77 404 75 92

Pracownia Kazimierza Prószyńskiego – zajęcia z zakresu optyki

Pracownia Kazimierza Prószyńskiego to miejsce, które przeniesie nas w barwny świat jednej z najpoważniejszych dziedzin nauki - FIZYKI, a dokładniej jej najbarwniejszej odsłony czyli OPTYKI. Poznamy magiczny świat światła i jego barw. Samodzielnie stworzymy jedno z najpiękniejszych zjawisk optycznych dostrzegalnych w naszej atmosferze.

 

Spróbujemy policzyć ile tak naprawdę odcieni kolorów ma tęcza. Przekonamy się czy możemy dostrzec coś nocą oraz co tak naprawdę i w jaki sposób widzi człowiek. Odkryjemy zjawisko rejestracji obrazu.

 

Stworzymy niebanalne i zabawne obrazy malowane światłem, wykorzystując powszechne przyrządy do zatrzymywania chwil w kadrze. Znajdziemy się we wnętrzu najstarszego aparatu fotograficznego. Poznamy tajemnicę kinematografii. Przekonamy się, że optyka towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia i jest pięknym i bardzo wrażeniowym obliczem fizyki.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

GoogleAnalytics