^ Do góry
facebook

Sekrety Nauki - Projekt 9.1.2

45-315 Opole, ul. Głogowska 27, e-mail: sn@rzpwe.opolskie.pl, tel. 77 404 75 92

Zaczarowany Świat

Uczniów ze szkół podstawowych Miasta Opola oraz Aglomeracji Opolskiej Zapraszamy na zajęcia realizowane w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych RZPWE w Opolu (Zaczarowany Świat), zmodernizowanych i unowocześnionych, dostosowanych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Istotą tych zajęć jest aktywizujące podejście do nauki i przyswajania wiedzy poprzez wykorzystanie eksperymentów i doświadczeń jako podstawy zainteresowania problemem.

Proponowana tematyka zajęć to m.in. doświadczenia i pokazy z mechaniki, optyki, techniki, nowoczesnych technologii, zmysłów człowieka. Każdy uczeń weźmie udział w 6 godzinnych praktycznych zajęciach – przewidziane są nagrody konkursowe dla grup uczniów. Zajęcia prowadzone będą przez animatorów, którzy objaśniają zjawiska, pomagają odkrywać zależności, stawiają pytania, pobudzają uczniów do wyrażania własnych przemyśleń czy pomysłów kierując się zasadą „zobacz – dotknij – zrozum”.

Uzupełnieniem zajęć będzie platforma edukacyjna, na której umieszczane będą materiały dydaktyczne, opisy zajęć, wyniki doświadczeń, będzie ona służyła do komunikacji pomiędzy animatorami a nauczycielami, prezentacji dobrych praktyk.

Przewidziano również dla każdej szkolnej grupy projektowej 3 godziny zajęć pokazowych i eksperymentów, które odbędą się w szkołach i prowadzone będą przez animatorów. Zajęcia te stanowić będą wprowadzenie do zajęć w pracowniach eksperymentalnych Zaczarowanego Świata.

Organizacja zajęć:

  • przewóz uczniów autokarem ze szkoły do Zaczarowanego Świata i z powrotem (8:00 - 14:00)
  • udział w zajęciach
  • ciepły posiłek regeneracyjny
  • opieka logistyczna
  • 1 opiekun na ok. 15 dzieci

Do dyspozycji uczniów jest siedem różnych pracowni eksperymentalno-doświadczalnych, z czego w jednym dniu zaprosimy uczestników na sześć bardzo ciekawych zajęć.

Uczniowie będą mieli dwie przerwy, podczas których będzie czekać na nich przygotowane pożywne śniadanie oraz smaczny obiad.

Po Zaczarowanym Świecie uczniowie zobowiązani są poruszać się w obuwiu zmiennym.


Krótki opis pracowni

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

GoogleAnalytics